Belépés
Elfelejtettem a jelszavamat

Tévhitek a szoláriumozásról és magyarázatuk. Trend szolárium

2021-06-22
Több tévhit is kering a szoláriumok megfelelő használatáról, hatásukról és egyéb tényezőkről. Sokan nem mernek szoláriumba menni a rengeteg téves információ miatt.

Gyakran olyanok mondják és hiszik ezeket az állításokat, akik még sosem jártak egy jó szoláriumban.

Szolárium Szolnokon, szolárium Tiszaföldváron, szolárium Törökszentmiklóson

Pedig a megfelelő tájékozottsággal és körültekintő használattal nem csak gyönyörű barna bőrt kaphatunk, hanem más pompás dolgokban is lehet részünk.

A rendszeresen szoláriumozók között is vannak nézeteltérések néhány dologban.

Az első ilyen kérdés az az, hogy lehet-e fürdeni, tusolni szolárium után vagy sem. Megoszlanak a vélemények ebben a témában. Valaki azt állítja, pár óráig nem szabad tusolni szolárium használata után, mert nem lesz szép a végeredmény, mások pedig azt, hogy ez egyáltalán nem befolyásolja a barnulási folyamatot. Mi az igazság?

Akik azt mondják, mellőzzük a vízzel való érintkezést szoláriumozás után, azt állítják, a barnaság úgy mond „lemosható”, kell idő, amíg beleszívódik a bőrbe. Ez azonban egy tévhit. Gondoljunk csak bele, ha a természetes napon barnulunk, és utána megfürdünk, akkor sem kopik a színünk.

A barnulás, a melanin képződés ugyanis a bőr legalsó rétegiben történik, így nem lehetséges „lemosni” magunkról a színt. A szín lassan, fokozatosan kopik ki a bőrből, ám a rendszeres szoláriumba járással szinten lehet tartani.

A második gyakori tévhit, hogy a szoláriummal nem lehet felkészíteni a bőrt a nyári napra, nem lesz ellenállóbb. Pedig valóban az lesz. A szolárium gépben is UV-sugarakkal érintkezik a bőr, melynek hatására melanin termelődik, bebarnul a bőr, és ezzel ellenállóbbá is válik.

Hasonlóan működik a természetes naphoz, hiszen nyáron általában pár árnyalattal sötétebb a bőrünk, mint télen, ezáltal a bőrünk egy védőréteget képez az erős UV-sugarak ellen, és ebben a szolárium is segíthet.

Vannak, akik abban a hitben élnek, hogy az sem baj, ha megégnek, hiszen utána szépen bebarnul a bőrük, minél gyorsabban szeretnének napbarnított színt elérni. Ez nem csak, hogy nem igaz, hanem nagyon káros hatásai is lehetnek annak, ha így teszünk. Ha megég a bőr, hámlani és fájni fog, roncsolódik, és utána nem lesz szép színe.

Rendkívül fontos szoláriumozáskor a fokozatosság, nem lehet első alkalommal hosszú időre menni. Sokkal többet érünk azzal, ha többször megyünk és fokozatosan növeljük az időt, mint hogy megégetjük a bőrünket a gyorsabb eredmény reményében.

Az is egy téves elmélet, hogy a szoláriumozás teljes mértékben egészségtelen, semmilyen jótékony hatása nincsen. Valójában a mértékletes szolárium használattal számos előnyben lehet részünk. Ilyen például a D-vitamin, hiszen ezt is kibocsátanak a fénycsövek a szoláriumban.

Ha valakinek pattanásos a bőre, a szolárium ekkor is jót tud tenni, hiszen leszárítja azokat. Emellett kevésbé feltűnővé válhatnak az apróbb bőrhibák, a striák, és a narancsbőr.

„Felesleges a szoláriumkrém, drága, és még a bőröm is ragadni fog tőle.” – mondhatják páran. Nem szabad viszont kihagyni ezt a lépést, hiszen nem csak a végeredményt szépíti meg, de gátolja a bőr öregedését, hidratál. Szoláriumkrémek használata nélkül a bőr sokkal nagyobb veszélynek van kitéve.

Napozni sem fekszünk ki fényvédő krém nélkül. A Trend automata szolárium stúdióknál krémek széles választéka érhető el kedvező áron, a legjobb minőségben.

Ha kellő ismerettel rendelkeznek a szolárium használók, nem esnek túlzásokba, és megteszik a szoláriumozás előtt és után a megfelelő lépéseket, garantáltan pozitív élményekben és eredményben lehet részük.

Hozzászólások (0)